טיפול בדורבן

אצלנו בקליניקה יש את הפתרון המושלם עבורך
השאירו פרטים ונציג שלנו יחזור אליכם לקביעת פגישת אבחון וייעוץ בחינם

כאבים בכף הרגל בדריכה או הליכה? יכול להיות שמדובר בדורבן.

הטיפול בדורבן בעקב כף הרגל נעשה בהתאמה אישית לכל מטופל- אם אתם חושדים בכך שהרגל כואבת כתוצאה מדורבן, כדאי שתכירו את הטיפולים האפשריים בהם אנו מתמחים בקרטר קליניקה לכאבים.


מהו דורבן?

לפני הכל, כדי שתדעו מה היא הבעיה איתם אתם מתמודדים, הסבר קצר לדורבן- הגורם השכיח ביותר לכאב בעקב כף הרגל:

כשמדובר בדורבן (PLANTER FASCIITIS) הכוונה היא לרצועה שטוחה של רקמות- המחברת את עצם העקב שלנו עד הבוהן- כלומר, הרצועה התומכת בקשת כף הרגל שלנו.
באופן טבעי, משפיע המאמץ על ה- fascia plantar שלנו- מה שיכול לגרום לחולשה, גירוי, קרעים זעירים ברצועה או נפיחות. בעומס או מאמץ רב מדי, שילוב התוצאות עלול להוביל להתפתחות דלקת- הגורמת לכאבים בכף הרגל בדריכה במקום או בהליכה.
הדורבן נפוץ בגיל העמידה, באנשים הסובלים מעודף משקל, באנשים העומדים על הרגליים שעות רבות במהלך עבודתם, כמו מורים לדוגמא. וכמובן, בקרב ספורטאים.

הדורבן אינו קשור בהכרח לגיל המטופל, גם אצל צעירים- כמו חיילים לדוגמא, עקב שעות רבות ביממה בהם הם עומדים על הרגליים, עלול להופיע דורבן.

אמנם אנו עומדים על שתי הרגליים- אך אין זה אומר שדורבן יקרה בשתיהן במקביל- יש מקרים בהם רק רגל אחת בלבד סובלת מהבעיה.

הסיבות לדורבן

דורבן בעקב כף הרגל נגרם בעקבות מאמץ של הרצועה התומכת בקשת כף הרגל. בשלב הראשון יופיעו קרעים זעירים ברצועה- בעקבות מאמץ יתר. לאחר מכן, קרעים זעירים אלה גורמים לכאב ונפיחות- עד לשלב האחרון שהוא מצב של דלקת.

כיצד יופיעו הקרעים ויתפתח הדורבן? הדורבן עלול להתפתח מסיבות שונות: הליכה עקומה, מבנה בעייתי טבעי בכף הרגל- קשתות גבוהות או רגל שטוחה, כמו גם בשימוש רב בנעליים שאינן מתאימות או בריאות לכף הרגל. סיבות נוספות לדורבן הן פעילות ספורטיבית או פעולות אותן אנו מבצעים מבלי להרגיש, במהלך היום-יום או העבודה, כמו: הליכה, עמידה, או ריצה- במיוחד על משטחים קשים.

רוב האנשים חשים בדורבן כשהם לוקחים את צעדיהם הראשונים לאחר שהם קמים מהמיטה או לאחר ישיבה ממושכת. לעיתים הכאב יורד לאחר מספר צעדים, כשהגוף והרצועות בו נוקשים פחות.
אך הכאב עלול לחזור ולהופיע בהמשך היום. כמו כן, עלול לכאוב בעת עלייה במדרגות או לאחר עמידה במשך זמן רב.

אבחנה וטיפול בדורבן בעקב כף הרגל

על מנת לאבחן האם אכן הבעיה ממנה אתם סובלים היא דורבן בעקב כף הרגל, מטפל מוסמך של קרטר קליניקה לטיפול בכאבים יבקש מכם למלא שאלון קצר אך מפורט, לגבי בריאות כללית, עבר פציעות, מיקום הכאב, תדירות ושעות היום בו הוא מופיע.

כמו כן, גם לרמת הפעילות היום-יומית שלכם, שעות ואופי העבודה שלכם ופעילות גופנית אותה אתם עושים- יש חשיבות רבה.

לטיפול בדורבן ברגל תרגילים רבים לשיפור המצב ומספר טיפולים אפשריים:

מטפל מוסמך של קרטר קליניקה לטיפול בכאבים ידגים וייעץ בכל הקשור בדורבן ברגל, תרגילים שניתן לבצע ביום-יום ותדירות מומלצת. הטיפולים אינם כואבים, אורכם כשעה, הטיפולים מבוססים על עקרונות רפואה סינית ורפואה מודרנית המשלבים בתוכם אלקטרו אפוקונטורה, טווינא- פיזיותרפיה סינית, שרוולי לחץ וגלי הלם וכל זה מותאם באופן אישי לדורבן ומצבו.

את הטיפול בדורבן בעקב כף הרגל יש להתאים באופן אישי למטופל ולחומרת הבעיה. אם אתם חשים בכאבים בכף הרגל בדריכה במקום או הליכה, אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו, קרטר קליניקה לטיפול בכאבים- לייעוץ ואבחון ללא עלות.

פרטיך התקבלו בהצלחה

לקבלת ספרון קצר עם מספר תרגילים לטיפול בדורבן