טיפול בכאבים במרפק

טיפול-בכאבים-במרפק
אצלנו בקליניקה יש את הפתרון המושלם עבורך
השאירו פרטים ונציג שלנו יחזור אליכם לקביעת פגישת אבחון וייעוץ בחינם

כאבים במרפק עלולים להתפשט לכל אזור היד והאמה. גם אם הכאב נראה לכם זניח, הוא עדיין מסוכן ועלול לגרום סיבוכים ומצב בו תנועות שונות יהיו קשות בעתיד.

בין אם מדובר במרפק טניס, מרפק גולף, או צורך בטיפול במרפק נוקשה- מומלץ לטפל בבעיה בהקדם ועם הרגשת הכאב הראשוני, כדי שהטיפול יהיה קל ויעיל יותר.

מרפק טניס או Tennis Elbow

מרפק טניס (המוכר גם בשמו האנגלי  (Tennis Elbowהינו תופעה נפוצה, הנגרמת משימוש מרובה בזרועות בתנועות חוזרות ונשנות, כמו שמבצעים שחקני טניס במהלך משחק לדוגמא, מכאן גם מקור השם.

למרות זאת, רבים מהאנשים הלוקים במרפק הטניס אינם עוסקים כלל בענף הספורט האהוב.
Tennis Elbow יכול להיגרם אפילו בעקבות מאמץ חד פעמי, כמו הרמת משקולת או חפץ כבד- ללא חימום המפרק.

Tennis Elbow הוא בעצם מצב דלקתי בגידים. הדלקת נובעת מקרעים קטנטנים במוצא הגידים- הגידים המיישרים של שורש כף היד והאצבעות, הממוקמים בצידו החיצוני של המרפק, הקרויים lateral epicondyle .

השריר הפגוע ברוב המקרים הנו השריר הקצר שמיישר את שורש כף היד, כיווץ חזק של השרירים המישרים עשוי לגרום לכאב בנקודת החיבור של השרירים עם העצם, או לאורך השרירים.
למרפק טניס מידות שונות של כאב, לרוב, הכאב חד ומתחזק בזמן פעולת הרמה של משקל כבד או לאחר עבודה מאומצת וממושכת של היד. לרוב מדובר בכאב הדרגתי, אך ישנם מקרים שבהם מרפק הטניס יופיע בעוצמה חזקה באופן פתאומי.

עוצמת הכאב נעה בין כאבים סבילים לעוצמה גבוהה אשר עלולה להפריע לשינה בלילה. לכן, מומלץ לטפל במרפק טניס טרם החמרת הבעיה.

מרפק גולף

מרפק גולף מתייחס לפגיעה הגורמת לכאב בצד הפנימי של המרפק, הסיבה לכאב היא עומס מתמשך על המרפק עם כיפוף היד. כתוצאה מכך, נוצרת דלקת בצד הפנימי, באזור הגידי, על-ידי השרירים הסמוכים לו.

תנועת הכיפוף שיוצרת את העומס אופיינית לגולף- ואכן מרפק הגולף מוגדר כפציעה נפוצה בקרב שחקני הגולף. אך גם כאן, בדומה למרפק הטניס, מקרים רבים גם אצל אלה שלא שיחקו גולף מעולם.

הבעיה העיקרית, כשמדובר במרפק הגולף, היא שהדלקת מגורה כל פעם מחדש. לרוב, הפעולה ותנועת כיפוף היד הכרחיות. באופן טבעי אנו מבצעים אותן  כחלק מהיום-יום.
הגירוי אשר נוצר מחדש, מפריע לריפוי הרקמה- וזו אחת הבעיות הגדולות איתם אנו מתמודדים בקרטר קליניקה לטיפול בכאבים- במהלך טיפול בכאבים במרפק גולף.

סימנים וסימפטומים:

אם מופיעים חלק מהסימפטומים הבאים, בהחלט יכול להיות שאתם סובלים ממרפק גולף, זקוקים לטיפול במרפק נוקשה, או שאולי מדובר ב Tennis Elbow, מרפק הטניס. מומלץ לאבחן את הבעיה בהקדם כדי למנוע את החמרתה:

כאב ונפיחות במרפק, בעיקר בחלקו הפנימי, שלעיתים אף מורגש במעלה הזרוע או בכיוון כף היד- זה אפשרי ביותר, זה עלול להיות כאב שמוקרן מהמרפק. אך אל דאגה, במהלך הטיפולים במרפק, גם הכאבים הנלווים בחלקי היד השונים יעלמו.

כאב בעת הרמה או אחיזת חפצים כבדים- גם כאשר מדובר בפעולה יום-יומית כמו נשיאת שקיות עם קניות לדוגמא.
גם חולשה באזור כף היד, עלולה לנבוע כחלק מהכאבים המוקרנים ליד שהם תוצאה של דלקת במרפק.
בדרך כלל מדובר בכאב מקומי, בחלק מהמקרים אף מדובר בכאב חד שעלול להעיר משינה באמצע הלילה.

בקרטר קליניקה לטיפול בכאבים אנו נאבחן תחילה את הבעיה- מרפק טניס (Tennis Elbow), מרפק גולף או מרפק נוקשה. בהתאם לבעיה ורמת חומרתה, נציע את הטיפול המתאים ביותר.

האבחון והייעוץ בקרטר קליניקה לטיפול בכאבים הינו ללא עלות. אנו נשמח לחלוק אתכם את הידע הרב, אותו צברנו במהלך השנים בקרטר קליניקה לטיפול בכאבים- ומבטיחים לכם שלא תצטערו על כך.

פרטיך התקבלו בהצלחה

לקבלת ספרון קצר עם מספר תרגילים לטיפול בדורבן