טיפול בכאבים בעקב

טיפול-בכאבים-בעקב
אצלנו בקליניקה יש את הפתרון המושלם עבורך
השאירו פרטים ונציג שלנו יחזור אליכם לקביעת פגישת אבחון וייעוץ בחינם

“חותלת השעל” או ה”פסציה הפלנטרית” היא רקמת החיבור העוטפת את שרירי כף הרגל. מבין תפקידיה החשובים- לשמור על קשת כף הרגל. אם אתם סובלים מכאב בעקב, כנראה הבעיה נמצאת שם.

כאבים בכף הרגל בדריכה, כאב נקודתי בכף הרגל ואפילו כאבי קרסול, יכולים להיות קשורים לעקב, בקרטר קליניקה לטיפול בכאבים, נאבחן את הבעיה ונמצא עבורה טיפול! טיפול טבעי ללא ניתוח!

ממה נובע כאב בעקב?

דלקת חותלת השעל היא תסמונת נפוצה, חותלת השעל או הפסציה הפלנטרית היא רקמת החיבור העוטפת את שרירי כף הרגל והיא זו ששומרת על קשת כף הרגל, בנוסף לתפקידיה הרבים.
הרקמה מחוברת מצידה האחד לעקב ומצידה השני לבוהן הגדולה. בזמן ההליכה מופעל עליה לחץ של פי שניים ממשקל הגוף. לכן, כשמדובר בכאבים בכף הרגל בדריכה, סביר להניח שהאם מדובר בתסמונת הזו- יהיה זה הדבר הראשון אותו נבדוק.

לעיתים הכאב עלול גם לנבוע מתופעה מוכרת הנקראת (באנגלית: Spur) הוא תוצאה של משקעי סידן באזור מוצא השרירים של כף הרגל ,ניתן לאבחן אותו בקלות גם עם צילום רנטגן.
מיקומו החשוב אך בעייתי, עלול לפעמים להפוך להכאיב.
יחד עם זאת, ה-SPUR מצוי גם אצל כ- 15% ועד 20% מהאנשים הבריאים, שאינם מתלוננים על כאבים כלל.

דלקת בכף הרגל- כיצד היא מתפתחת?

דלקת בכף הרגל עלולה להתפתח מגורמים שונים. תופתעו לשמוע, שאחד הגורמים לדלקות הוא דווקא תגובת ריפוי של הגוף. אמנם נהוג לתפוס דלקת בתור גורם חיצוני שפוגע בגופנו ומתפשט, אך דלקת יכולה להתפתח כחלק מתגובת הריפוי של הגוף בהתמודדותו עם בעיות שונות. דלקת מסוג זה מתפתחת לרוב לאחר פציעה שמתרחשת באחד מחלקיה של כף הרגל. דוגמא נפוצה היא דלקת שמתפתחת לאחר נקע בקרסול- היא מתרחשת לאחר הפגיעה, כאשר מוזרם דם רב, באופן טבעי,  לאזור הקרסול לצורך ריפוי ולצורך הגבלת התנועה בכדי למנוע את החרפת המצב. נוצרת נפיחות, המתגלגלת לרקמת צלקת שנוצרת באזור הפגיעה. לאחר תקופת זמן מסוימת הנפיחות אמורה לרדת ורקמת הצלקת אמורה להיעלם- אך פעמים רבות קורה מצב הפוך- ואנו נשארים עם כאבים, מגבלה בתנועה, או בעצם- דלקת.

כמובן שגם למאמץ רב, שחיקה טבעית של הגיל, שחיקה מעבודה על הרגליים או פעילות גופנית יש השפעה. כאבים בכף הרגל בדריכה, כאב נקודתי בכף הרגל וגם כאבי קרסול- כולם יכולים להעיד על דלקות, הנגרמות מקרעים זעירים ברקמות השונות.

כפי שכבר הזכרנו, אם מדובר בדורבן, זו היא תופעה שכיחה שהטיפול בה מוכר מאוד, בקרטר קליניקה לטיפול בכאבים גם עומדות בפניכם מספר אפשרויות לטיפול, עליהם פירטנו בהרחבה בדף טיפול בדורבן.

טיפול בכאב בעקב- הרפואה הסינית

בעוד הרפואה המערבית משתמשת בזריקות סטרואידים לאזור הכאב, תרופות נגד כאבים ונוגדי דלקת המסייעים באופן זמני בכאבים השונים, הרפואה הסינית דוגלת בעקרונות אחרים.

הרפואה המערבית אכן מציעה פתרונות לכאבי קרסול, כאב נקודתי בכף הרגל או כאבים בכף הרגל בדריכה בלבד- אך טיפולים אלה אינם מטפלים בסיבה ובעומק הבעיה, הפתרון אינו בהכרח קבוע או יעיל לטווח הארוך.

הרפואה הסינית, דוגלת בטיפול שלם ומסתכלת על האדם כמכלול- מהם הרגליו, פעילותו היומית, תזונה וגורמים נוספים הייחודים רק אליו, כאדם. דגש נוסף, אותו מציגה הרפואה הסינית, הוא מניעת התופעה מלחזור והתנהלות נכונה בחיי היום-יום אשר תשמור על כף הרגל. בעזרת טיפולים שונים כמו דיקור, טיפולי מגע או טיפולי מניעה, צמחי מרפא ושינוי תזונתי, אנו יכולים לחיות חיים ללא כאבים!

אנחנו, קרטר קליניקה לטיפול בכאבים, צברנו ניסיון רב בטיפול בכאב בעקב ובדלקות השונות בכף הרגל, אם אתם חשים בכאב נקודתי בכף הרגל, כאבי קרסול, או כאבים בכף הרגל בדריכה, אל תהססו להתייעץ איתנו. האבחון בחינם- השאירו פרטים ונחזור אליכם.

פרטיך התקבלו בהצלחה

לקבלת ספרון קצר עם מספר תרגילים לטיפול בדורבן