טיפול בדלקות שרירים

טיפול-בדלקת-שרירים-קרטר-קליניקה
אצלנו בקליניקה יש את הפתרון המושלם עבורך
השאירו פרטים ונציג שלנו יחזור אליכם לקביעת פגישת אבחון וייעוץ בחינם

דלקות שרירים עלולות להופיע בשרירים השונים בגוף, מסיבות שונות. טיפול בדלקות שרירים בקרטר קליניקה לטיפול בכאבים יסייע בהפחתת הכאב ועד להחלמת הדלקת.

לדלקת שרירים טיפול טבעי. כשחשים נוקשות או כאב בשרירים או אם עלה החשד לדלקת שרירים, חשוב להבין מהי וכיצד היא נגרמת. לפניכם הסבר קצר:

מהי דלקת שרירים?

בכל שריר בגוף יכולה להופיע תסמונת מיופסציאלית- תסמונת הנובעת מפעולה לא סדירה של שריר או קבוצת שרירים. התסמונת, היא אחד הגורמים השכיחים ביותר לכאב ולעיתים מלווה בהפרעה בתנועה או בתפקוד.

טיפול בדלקת שרירים- שכיח ביותר בשרירי הגב, הצוואר, הכתף והגפיים.
במצב זה, השרירים המעורבים מכווצים מהרגיל, ולכן טווח התנועה שלהם ושל האיבר אותו הם מפעילים מוגבל. כאשר סובלים מדלקות שרירים מורגש כאב מקומי- באזור השריר עצמו, או לעיתים גם  כאב המוקרן לאיברים מרוחקים ממנו: כך לדוגמא כאב בשרירי הצוואר מוקרן ומורגש קרוב לראש, כאבים בשרירי העכוז מוקרנים גם אל מורד הרגל וכן הלאה. כמו כן, גם תחושת נוקשות בשרירים עלולה להעיד על דלקת.

באופן טיפוסי, הכאב המיופסציאלי קשור בפעילות ובמתח – הוא מחמיר לאחר פעילות מאומצת ובמצבי מתח. בהתאם, תורגש הקלה בזמן מנוחה, הרפייה, עיסוי מקומי, חימום האזור הכואב והשריר ולאחר תרגילי מתיחה.

מלבד הכאב, תסמונת מיופסציאלית עלולה לגרום לתופעות נוספות: נימול ושינויים בתחושה, טנטון (‘צפצופים באזניים’), הפרעת שווי משקל, סחרחורות, בחילות ועוד.

טיפול בדלקות שרירים מטרתו להקל על הכאב, לצמצם את תופעות הלוואי ולהחזיר את השריר למצב האידיאלי במהרה.

דלקת שרירים- כיצד היא נגרמת?

הגורמים לדלקת שרירים או תסמונת הכאב המיופסציאלי אינם ברורים לחלוטין, אך אכן ניתן לראות מספר גורמים נפוצים:
מצבי מתח (סטרס) הגורמים גם אם לא במודע, להתכווצות שרירים מתמשכת.
שינויים בחילוף חומרים בגוף או מקרים של חוסר ברזל מגנזיום ועוד. כמו כן, גם להפרעות הורמונאליות ישנן השפעות, אשר הבולטות ביניהן: הפרעות של בלוטת התריס או שינויים בעקבות גיל המעבר לדוגמא.

מצבי עומס מוגבר על השרירים בגוף מתרחשים מסיבות שונות:
פעילות גופנית אינטנסיבית, תנוחת עבודה לא מתאימה, שינויים מבניים בגוף כמו עקמת, ניתוחים אורתופדיים שונים, הפרשים באורך בין הרגליים, חולשת שרירים משנית בהעדר פעילות גופנית, או ריתוק ממושך למיטה או לכסא גלגלים בעקבות מחלה או פציעה ועוד.

חשוב לציין שכל אחת מהסיבות השונות לתופעה עלולה לגרום לעומס מוגבר על השריר, להיחלשות השריר ואף למצב של שניהם ביחד.

טיפול בדלקות שרירים- מידע נוסף

טיפול בדלקות שרירים, לרוב מגיע לאחר תלונות המטופל בעקבות כאבים שונים:

לאחר עומס רב על השריר, בעקבות פעילות גופנית או הרמת משקל כבד לדוגמא, עלול להופיע כאב.

במקרים של נפילה או תאונה, לרוב מורגש הכאב באופן מיידי.

אם מדובר במעמס כרוני כמו ישיבה ממושכת או נשיאת תיק כבד על כתף אחת לדוגמא, הכאב יופיע באופן הדרגתי.

כאשר הכאב המיופסציאלי נמשך זמן ארוך, תתכן מעורבות של שרירים נוספים מלבד לאותם השרירים שנפגעו תחילה. ניקח לדוגמא כאב מיופסציאלי בברך– אם לא יטופל כהלכה, עלול להתפתח לכאב בגב התחתון, ברגל השניה ובהמשך אף עלול להגיע עד הצוואר. כששריר אחד אינו מתפקד כראוי, באופן טבעי- שרירים אחרים פועלים במקומו, כך שגם עליהם נוצר עומס.

כאבי שרירים בכל הגוף אינם מעידים על דלקת שרירים בכל הגוף, ככל הנראה מדובר בשריר אחד, או מספר שרירים שונים המקרינים את הכאב למספר מקומות שונים.

טיפול בדלקת שרירים כרונית, וטיפול בדלקת שרירים בכל חלקי הגוף בחומרות השונות ניתן לבצע אצלנו, בקרטר קליניקה לטיפול בכאבים.

לדלקת שרירים טיפול טבעי, כמו כן, הצלחת הטיפול נובעת משילוב רפואה מודרנית ורפואה סינית . אנחנו בקרטר קליניקה לטיפול בכאבים, נאבחן ביעילות את השריר הסובל ונציע לכם את הטיפול המתאים- האבחון הינו ללא עלות.

פרטיך התקבלו בהצלחה

לקבלת ספרון קצר עם מספר תרגילים לטיפול בדורבן