טיפול בפריצות דיסק ובלטים

פריצת-דיסק-קרטר-קליניקה-לטיפול-בכאבים
אצלנו בקליניקה יש את הפתרון המושלם עבורך
השאירו פרטים ונציג שלנו יחזור אליכם לקביעת פגישת אבחון וייעוץ בחינם

פריצת דיסק היא מצב המשפיע על עמוד השדרה- בו מתרחש קרע בטבעת החיצונית והסיבית של הדיסק הבין-חולייתי. פריצת דיסק היא מצב כואב העלול להגביל את התנועה באופן משמעותי.

מטופלים רבים אינם מבינים את חומרת מצבם ומגיעים אלינו, קרטר קליניקה לטיפול בכאבים, עם תלונות על כאבי גב וצוואר- מכאבים מתונים ועד לחמורים ביותר. אנו מאבחנים את מצבם ומוצאים עבורם את הטיפול הנכון להם. טיפול בפריצת דיסק צווארי, טיפול בפריצת דיסק גב תחתון וטיפול בפריצות דיסק ללא ניתוח- הם רק חלק קטן מהטיפולים המגוונים אותם אנו מציעים.

בלט דיסק ובקע דיסק עלולים לגרום לפריצת דיסק

על עמוד השדרה נכתבו אין ספור מאמרים, אך אנו נתייחס לחלק קטן אך משמעותי בו- הדיסק. בין כל שתי חוליות בעמוד השדרה (צוואריות, מותניות או גביות) נמצא דיסק שמטרתו לחבר בין החוליות, למנוע תנועה לא רצויה שלהן או זעזוע בהן- ולשמור על יציבות עמוד השדרה.

טיפול בפריצת דיסק ללא ניתוח, טיפול בפריצות דיסק צווארי או טיפול בפריצת דיסק גב תחתון, בהחלט יכולים להקל על הכאב ולהגיע להחלמה מהירה, אך אם נזהה בלט דיסק או בקע דיסק בזמן- נוכל אף למנוע את פריצת הדיסק, כך שכל טיפול יהיה קל יותר!

בלט דיסק מתרחש כאשר מופיעים קרעים קטנים במעטפת החיצונית של הדיסק. כשנפגעת גמישות המעטפת, או אם מסיבה כלשהי המעטפת נחלשת- פנים הדיסק בולט מעט החוצה, דרך הקרעים שנוצרו. הבליטה עלולה ליצור לחץ על העצבים או התפתחות דלקת בסביבה. בשני המקרים יורגש כאב, המשתנה בהתאם לסף הכאב של המטופל, חומרת הבלט ומיקומו המדויק. בלט דיסק הוא פחות חמור מבקע דיסק או פריצת הדיסק, אך כשאינו מטופל, עלול להביא לאחד מהם.

בקע דיסק- בקע דיסק הוא מצב בו סיבי הדיסק הבין-חולייתי נקרעים. עלול להיגרם מאותן הסיבות שמובילות לבלט דיסק או פריצת דיסק- אך התוצאה, כלומר, הקרע בסיבי הדיסק היא מעט שונה. גם במקרה זה, חשוב ביותר לטפל בזמן- על מנת למנוע לגמרי את האפשרות החמורה אף יותר- פריצת דיסק.

פריצת דיסק- מהי?

הידעתם? כ- 80% מהאוכלוסייה סובלת מבעיות גב. בנוסף לזה, הסטטיסטיקה הכואבת מראה שפריצת דיסק היא אחת מבעיות הגב השכיחות יותר. החדשות הטובות- גישות טיפוליות שונות מראות שעם טיפול נכון, ניתן למנוע כאבי גב שונים, כך ש”ההתקף הבא” לא חייב להגיע.

הטבעת החיצונית והסיבית של הדיסק הבין חולייתי הנמצא בגב, היא זו שמאפשרת את החלק הרך של העצם- כשיש בה קרע, זוהי בעצם פריצת דיסק. בהתאם לגודל הקרע וחומרתו, כך גם השפעתו על תפקוד עמוד השדרה כולו. כמו כן גם דרגת הכאב משתנה-  מטופלים רבים אינם מבינים את חומרת מצבם ומגיעים אלינו, לקרטר קליניקה לטיפול בכאבים עם תלונות על כאבי גב וצוואר, מבלי שחושדים בעצמם שמדובר בפריצת דיסק. לא חסרים גם מקרים בהם רק כאשר הכאב מחריף עד כדי כך שהוא בלתי נסבל, או מגביל משמעותית את התפקוד ביום-יום, אשר רק בנקודה זו מבינים המטופלים כמה המצב חמור.

פריצת דיסק סמויה, שאינה מלווה בכאב, הינה תופעה מוכרת. פריצת דיסק כזאת מתרחשת באופן איטי ולאורך שנים. הלחץ שנוצר תוך כדי הפריצה- מתון ומתפתח באיטיות, לכן הכאב אינו מורגש.
הגורמים שמובילים לפריצת דיסק כוללים הזדקנות וניוון הגוף, אובדן הגמישות של הדיסקים והמבנים התומכים, או פציעה כתוצאה מנשיאת משא באופן שאינו נכון- במיוחד אם הוא מלווה בפיתול הגוף. גם מאמץ גופני מוגזם או פעילות גופנית עם שימוש בכוח רב, יוצרת לחץ ועלולה להתפתח לפריצת דיסק.

לפריצות דיסק תסמינים שונים: יש להבחין בין התסמינים של פריצות דיסק באזור הצוואר ולאלה הקרובות יותר לגב. הידעתם? אפילו רגל רדומה ופריצת דיסק קשורות זו לזו! בגלל שעם הגב אי אפשר לקחת סיכון, אנו ממליצים בכל מקרה של כאבי גב או אפילו כאבי צוואר להתייעץ עם רופא. אנו זמינים עבורכם כמובן בקרטר קליניקה לטיפול בכאבים.

המקור לכאבי גב

המקור לכאב בגב עלול להיות דלקת. כמו כן, לחץ על העצב או גידול בעצם (אשר גם הוא למעשה מבטא לחץ בתוך העצם) יכולים גם הם לגרום לכאבי גב, בעיקר כשמדובר על לאחר פריצת הדיסק.
הכאב החזק יכול להימשך כשבוע עד שבועיים, ואמור בהדרגה להירגע ולרדת בעוצמתו, אולם גם המצב ההפוך אפשרי- כאב אשר רק הולך ומתגבר.

אם אתם סובלים מכאבי גב או צוואר וחושדים בפריצת דיסק, זכרו שבחלק גדול מהמקרים, ניתן לעבור טיפול נקודתי: טיפול בפריצת דיסק גב תחתון או טיפול בפריצת דיסק צווארי. כמו כן, טיפול בפריצות דיסק ללא ניתוח הוא אפשרי ומומלץ. יחד עם זאת, חשוב להתייעץ עם מומחה לפני שמקבלים כל החלטה.

מוזמנים לפנות אלינו, קרטר קליניקה לטיפול וכאבים לאבחון וייעוץ ללא עלות או התחייבות.

פרטיך התקבלו בהצלחה

לקבלת ספרון קצר עם מספר תרגילים לטיפול בדורבן